Domowe Przetwory Owocowe

Z chaty Łaniaków

na szlaku: 060

Witajcie u Łaniaków!

Pochodzimy z Wierzchowic, małej wsi znajdującej się w samym sercu Doliny Baryczy – czystym i wolnym od przemysłu Parku Krajobrazowym. 

To tu prowadzimy małą, rodzinną firmę, zajmującą się produkcją przetworów owocowych.

Wytwarzamy je tradycyjnymi metodami, na kaflowym piecu opalanym drewnem, w emaliowanych garnkach, ze starannie wyselekcjonowanych surowców, bez chemii i sztucznych dodatków. Produkujemy przetwory zupełnie bez dodatku cukru oraz dosładzane ekologicznym cukrem trzcinowym. Owoce i niekiedy też warzywa pozyskujemy głównie z naszych plantacji i sadów, ale także z okolicznych lasów, przydomowych ogródków oraz innych wierzchowickich gospodarstw.

Zapraszamy!

Po raz pierwszy na rynku pojawiliśmy się na Dożynkach Wojewódzkich w Sobótce, to tam sprzedało się pierwsze 10 słoiczków z syropem malinowym. Od tamtej pory stale poszerzaliśmy i udoskonalaliśmy naszą ofertę.

Obecnie produkujemy około stu różnych produktów, w przygotowanie których wkładamy całą naszą pasję i serce.

Wspólnie dbamy o to, by każdy z nich był jak najwyższej jakości i mogli się Państwo cieszyć bogactwem naturalnych walorów smakowych szerokiej gamy syropów, soków, dżemów, sosów, sorbetów i dodatków do mięs. Przetwory te otrzymały dotąd wiele nagród i wyróżnień w różnych konkursach kulinarnych, regionalnych targach i wystawach. Na szczególną jednak uwagę zasługuje syrop malinowy, który w 2013 r. jako ,,Syrop malinowy z Doliny Baryczy” wpisany został przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Listę Produktów Tradycyjnych. Ponadto od 2008 r. rokrocznie naszym produktom przyznawany jest, potwierdzający wysoką jakość i unikalne pochodzenie znak ,,Dolina Baryczy Poleca”.C

Z Chaty Łaniaków 
Wierzchowice 
Ul. Sadownicza 23
56-320 Krośnice

e-mail: zchatylaniakow@wp.pl
www.zchatylaniakow.pl
facebook.com/zchatylaniakow/
instagram.com/zchatylaniakow

Z chaty Łaniaków

Zapraszamy ! 
Irena i Andrzej Łaniak