Góry Stołowe na wyciągnięcie ręki

Restauracja Graniczna

na szlaku: 034

video

Witaj w restauracji Graniczna!

Restauracja „Graniczna” jest najważniejszym ogniwem całej naszej działalności!

Obok dużej, eleganckiej sali stołówkowej z kominkiem, w której odbywają się imprezy i podawane są posiłki dla grup, dwóch sal barowych oferujących spragnionym niedrogie napoje, mniej lub bardziej wyskokowe, oraz bilard, mamy jeszcze przytulną kawiarnię i salę restauracyjną, w których nasza kuchnia serwuje smaczne, domowe potrawy, produkowane przez naszą załogę od podstaw.

Specjalizujemy się w przygotowywaniu tradycyjnych dań kuchni polskiej, gdzie obok prostych ale smakowitych i niedrogich potraw  typu „Placki po węgiersku” czy też pierożki szpinakowe „Pychotka” (hity ubiegłych sezonów!) serwujemy także dania nieco bardziej wyszukane, np. „Łapa niedźwiedzia” (schab w panierce z duszonymi pieczarkami, serem  i papryką) czy też „Kotlet Stołowogórski” (z imbirem i plastrem salami w omlecie).

Od pewnego czasu jesteśmy wyróżnieni uczestnictwem w sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska i oferujemy „Dania regionalne”, oparte na produktach lokalnych i zakwalifikowane ku naszej dumie w trakcie żmudnej procedury!.  W przebiegu całego sezonu (głównie od maja do października) oferujemy codziennie trzydaniowy obiad w cenie 15 zł, jako tzw. „Oferta dnia”!

Zapraszamy!

Nasza oferta

Zapraszamy do zapoznania się z naszym kulinarnym pakietem pobytowym „Pobyt gourmet”.

Nasza restauracja funkcjonuje od roku 2000, ale dopiero od niedawna wzbogaciliśmy znacząco naszą kartę dań kilkoma próbami kuchni regionalnej, wykorzystując do tego celu lokalne produkty w postaci np. hodowanego w okolicy świeżego pstrąga czy wybornej wołowiny sudeckiej oraz miejscowe skarby natury – radkowskie królewskie borowiki czy też leśne czarne jagody.

Efekty przerosły nasze oczekiwania i w stosunkowo krótkim czasie udało nam się dokonać prawdziwego przełomu i zdobyć członkostwo sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Specjalne odznaczenie z sieci Dziedzictwa zostało nam przyznane za następujące produkty:
= wołowina kłodzka z knedlami i warzywami na parze (jako danie pogranicza)
= pstrąg „po radkowsku” z warzywami na parze
= placki ziemniaczane „po radkowsku” (z sosem z leśnych grzybów)
Ponadto serwujemy sezonowo krem borowikowy i pyszne naleśniki z jagodami leśnymi.

 

Rynek 18
57-420 Radków
tel/fax. 074 8712 687;
tel.kom. 502 092 932; 502 720 978
graniczna.radkow@interia.pl
www.radkowgraniczna.pl

Restauracja Graniczna

}

Godz. otwarcia restauracji:
8:00 – 21:00