Park Pension

Villa Elise

na szlaku: 053

video

Witaj w Villi Elise!

Nasza przygoda z Villą Elise rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to przyjechaliśmy do Kotliny Kłodzkiej prosto z Krakowa. Pokochaliśmy to miejsce od pierwszego wejrzenia. Otoczona bukowym lasem Villa Elise zaczarowała nas do tego stopnia, że w końcu stała się naszym Domem.

Dziś zapraszamy do naszego Domu Gości, by również oni czerpali pozytywną energię z pobytu w magicznym zakątku Kotliny Kłodzkiej. Ponieważ dobre jedzenie to nasza pasja, lubimy dzielić się nią z naszymi gośćmi. Menu naszej restauracji „Kaczka i Wino”, oparte na produktach lokalnych, zawiera wszystko, co najlepsze z regionu.
Naszą miłością do wina staramy się zarażać swoich Gości, serwując im pozycje odkryte podczas naszych winiarskich podróży i organizując kilka razy w roku ciekawe degustacje.
Spragnieni ciszy znajdą ją w otaczającym willę zaczarowanym ogrodzie. Ten ponad 3-hektarowy zielony teren zachęca do wypoczynku na wygodnych leżakach wśród śpiewu ptaków lub do lektury dobrej książki w hamaku, przy lampce wina.
Jeżeli, tak jak my, cenicie sobie piękne wnętrza, dobre i uczciwe jedzenie oraz przyjazną atmosferę, zapraszamy w progi naszej Villi Elise.
Sylwia i Rafał Wyniczenko

Ponieważ dobre jedzenie to nasza pasja, lubimy dzielić się nią z naszymi gośćmi. Nasze menu oparte jest na produktach lokalnych i zawiera wszystko, co najlepsze z regionu.

Naszym znakiem rozpoznawczym jest wypiekany na miejscu prawdziwy chleb na zakwasie, który dzięki swojej unikalnej recepturze zyskał znak Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Jest to specjalność Rafała, który odziedziczył przepis od swojego taty.

Zapraszamy!

Nasza oferta

Stół śniadaniowy nie ma kilometra, jak to w sieciowych hotelach bywa. Znajdziecie na nim za to sery i twarogi od dolnośląskich serowarów, wędliny od Pana Piotra Czajkowskiego lub te uwędzone przez nas, sezonowe warzywa i owoce, nasze dżemy i konfitury, ciasto. Krótko mówiąc: prawdziwy smak.

Motywem przewodnim menu restauracji są kaczka i wino – dwie nasze ogromne pasje. Kaczka serwowana jest na kilka sposobów, w zależności od sezonu i dostępności różnych produktów. W naszej karcie znajdują się również propozycje dla wegan i wegetarian. Wszelakie zioła, których używamy do przyprawiania czy dekorowania potraw pochodzą prosto z naszego zielnika.

Specjalnie skomponowana karta win oraz organizowane kilka razy w roku degustacje pomagają nam sukcesywnie szerzyć kulturę picia wina. Niektóre wina odkrywamy podczas naszych podróży, a potem szukamy ich dostawców w Polsce.

Nasza restauracja, jako pierwsza na Dolnym Śląsku, uzyskała rekomendację Slow Food Polska.

 

VILLA ELISE PARK PENSION
ul. Mickiewicza 9

57-550 Stronie Śląskie, Polska
+48 502 457 990

info@villaelise.pl
www.villaelise.pl

Villa Elise