Nasz młyn miele mąkę od ponad 100 lat

Młyn Usługowy Zenon Feszczuk

na szlaku: 048

Witaj w naszym Młynie!

Młyn w Jordanowie Śląskim zbudowany został przez Alfreda Schölicha na przełomie XIX i XX wieku.

Od początku swego istnienia pracuje nieustannie z wykorzystaniem oryginalnych trier graniastych używanych do odsiewania otrąb od mąki. W naszym młynie wciąż bez zarzutu pracują przedwojenne mlewniki do rozdrabniania ziarna i odsiewacze do oddzielania otrąb.

„MŁYN USŁUGOWY Zenon Feszczuk” -to mały rodzinny stuletni młyn w Jordanowie Śląskim, obecnie prowadzony przez Zenona Feszczuka, młynarza w czwartym pokoleniu, którego pradziadek przed II Wojną prowadził młyn pod Trembowlą. Zakład zatrudnia obecnie 6 osób, a charakter pracy zmienił się z usługowego na handlowo-produkcyjny.

Konstrukcja i wyposażenie młyna wskazują, że pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Zachowały się m.in. triery graniaste używane do odsiewania otrąb od mąki. Przed wiekiem napędzano je silnikiem na gaz koksowniczy uzyskiwany z tzw. suchej destylacji węgla, była to wówczas nowoczesna technologia. Dziś mamy napęd elektryczny, ale część dawnych urządzeń pozostała na pamiątkę. Takie małe rodzinne muzeum. W naszym młynie wciąż bez zarzutu pracują przedwojenne mlewniki do rozdrabniania ziarna i odsiewacze do oddzielania otrąb. Zboże przechowuje się tu w starych drewnianych pojemnikach, a sita czyści szczotkami z końskiej grzywy (-syntetyczne się nie sprawdzają…).!

Oferujemy „Mąkę Jordanowską”: – pszenną, żytnią i orkiszową:

  • Mąka pszenna typ 550
  • Mąka pszenna typ 650
  • Mąka pszenna chlebowa typ 750
  • Mąka pszenna graham typ 1850
  • Mąka żytnia typ 720
  • Mąka żytnia razowa typ 2000
  • Otręby pszenne i żytnie

Życzymy samych udanych wypieków i smakowitych potraw

Oprócz mąki oferujemy chleb własnego wyrobu. Sekretem dobrego żytniego chleba jest jakość.
Trzeba mieć dobrą mąkę, od tego się zaczyna. Dobra mąka bierze się z dobrego zboża, dlatego my jesteśmy w tej korzystnej sytuacji, że mamy młyn i współpracujemy z okolicznymi rolnikami, którzy produkują zboże. Mamy więc możliwość wyboru i selekcji zboża. Fani jordanowskiego chleba wiedzą, że do młyna najlepiej zajechać w poniedziałki, środy albo piątki, i to po wcześniejszym telefonie. Bo bochenków niewiele, a chętnych nie brakuje.

 

MŁYN USŁUGOWY Zenon Feszczuk
ul. Wrocławska 18
55-065 Jordanów Śląski
NIP: 914-100-26-03

tel. 71 316 11 22
kom. 603 687 622

zenon-feszczuk@wp.pl

www.ekomlyn.pl

Młyn Usługowy Zenon Feszczuk

smakidolnegoslaska
97
 Zdjęcia
357
 ludzie
402
 Następujący
Właśnie przyjechały nowe talerzyki do naszych kuferków Smaki Dolnego Śląska!
Oczywiście zrobione są z ceramiki boleslawieckiej od @manufakturawboleslawcu :)
#ceramika #ceramikabolesławiec #manufaktura #dolnyslask #szlaksmakids #zapraszamy #ceramic #handmade #localproduce #art #bolesławiecKto lubi takie połączenia?
Regionalny ser, sos z rokitnika, lody truskawkowe i żółtko confit. Pycha! Nam to przypomina lato 😋 ☀️😎 #szlaksmakids #dolnyslask #culinary #food #foodporn #foodphoto #icecream #delicious #colorful #pysznie #regionalnie #smacznego #deser #desert #kuraszkow #akademiakuraszkow #jedzenie #summer #latoKomu żurek kresowy z pokrzywą ? Prawdziwy smak kuchni lwowskiej przywieziony na Dolny Śląsk :)
➡️Przepis na www.smakidolnegoslaska.pl

#zupa #żurek #kresy #pokrzywa #dolnyslask #lwow #szlaksmakids #parkplaza #wroclaw #food #soup #delicious #culinary #taste #instafood #wroclove #finediningloversKilkaset tysięcy gazet prezentujących szlak kulinarny Smaki Dolnego Śląska powstało dzięki współpracy z DAWG oraz UMWD.  Pisemka dostępne są w punktach informacji turystycznej we Wroclawiu oraz będą dystrybułowane kanałami DAWGu.

#szlaksmakids #dolnyśląsk #dawg #localproduct #localfood #tourism #wroclove #wroclaw #foodlover #newspaper #news #regionalnie #instafood #goodnews #prasa #press #2019 #naszePiszą o nas :) w Wiadomościach Turystycznych! Dwutygodniku branży turystycznej :) #wiadomosci #gazeta #reklama
#turystyka #szlaksmakids #dolnyslask #newspaper #foodie #marketing #szlak #kulinaria #produktyregionalneJest świąteczna dostawa!
Najlepszy pomysł na prezent!

#delivery #dostawa #szlaksmakids #dolnyslask #produktyregionalne #giftideas #christmas #food #foodloverWłaśnie przyjechały!
Jedyne w swoim rodzaju kabanosy z Zawidowic od Urbanowskich. Bez fosforanów, barwników, przeciwutleniaczy, cukru i innych wynalazków!
Trafią do naszych kuferków regionalnych.
#szlaksmakids #kabanosy #urbanowscy #tataisyn #dadandson #meatlovers #dolnyslask #kabanos #bezcukruWarsztatowo!

#warsztatykulinarne #szlaksmakids #smaki #workshops #workshop #culinaryheritage #cakes #ciasta #ladies #chef #sweetsWłaśnie przyjechały. Pyszne serki Łomnickie. Wszystkie trafią do naszych kuferków z produktami regionalnymi. Tak naprawdę jeden już zjedliśmy :) #szlaksmakids #dolnyslask #seryłomnickie #serwędzony #cheese #karkonosze #łomnica #localfood #food #tasty #heritage #dziedzictwokulinarne

@culinaryeurope @smakidolnegoslaska